V sobotu 26. 10. 2019 se děti z tanečního souboru Street Beast, který funguje v rámci volnočasové aktivity Moderní tance při Kontaktu zúčastnily 5. ročníku tanečního festivalu s názvem Kale Jakha, tentokrát v České Lípě. Festival se tradičně koná v Domě kultury Crystal a děti na něj doprovodila jejich lektorka Andrea Bendíková, která se průběžným tréninkům s dětmi v Kontaktu věnuje více než 2 roky. Taneční skupina Street Beast zde vystupovala jako jeden z hlavních hostů a díky této akci se mohli tanečníci obohatit (nejen) romskou kulturou, ale také vidět, jak tančí jejich konkurence.

Vystoupení v České Lípě bylo pomyslné „zahřívací kolo“ a zcela jistě posloužilo správnému „rozproudění“ taneční energie dětí. Vybraní tanečníci se totiž následný týden v sobotu 2. 11. 2019 zúčastnili ještě mistrovství Czech Dance Masters v Jablonci nad Nisou, odkud si odvezli vítězství a krásná umístění. Tanečníci a tanečnice – děti z kroužku Moderní tance totiž obsadily z mnoha dalších soutěžících jednotlivců v kategorii Hip hop dvakrát 1., 3. a 8. místo! Považujeme to za obrovský úspěch, na kterém je vidět usilovná práce a velké množství talentu našich dětí! Teď je čeká postup na celorepublikové kolo, které se bude konat 8. 12. 2019 v Brně!

Držíme dětem palce i při dalších soutěžích a vystoupeních a jsme pyšní, že můžeme tyto talentované děti podporovat v jejich koníčku!

Projekt volnočasových aktivit je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *